info@voblerone.com
Life +380633836101
Vodafone +380503836101
Kyivstar +380671137818
Viber +380633836101

Воблери: класифікація та види

Воблери – це твердотільні приманки для лову хижої риби. Ловля на воблери є найпопулярнішим видом лову спінінгом. Кожен воблер має власні характеристики і параметри, які дозволяють класифікувати ці приманки. У цій статті ми спробуємо систематизувати воблери згідно їх характеристикам. Щоб надалі розбиратися у всьому різноманітті форм і моделей цих приманок, в огляді будуть вказані відповідні англійські абревіатури, які присутні в назві моделей воблерів.
Воблер складається з дерев’яного (бальзам, ліщина, дуб, сосна та інш.) або пластикового тіла, лопаті для гри і заглиблення, одного-двох або декількох гачків (зазвичай потрійних), огрузки і петлі для кріплння ліски або шнура. Основними параметрами воблера є: форма тіла, плавучість і заглиблення воблера. А також наявність або відсутність лопаті і цілісність (односкладний, двоскладний).

Плавучість воблерів
Ступінь плавучості показує поведінку воблера в вертикальному горизонті. Якщо при паузі в проводці воблер починає спливати до поверхні, він відноситься до плаваючих. Плаваючі воблери бувають трьох типів:
а) плаваючі (F),
б) швидко спливаючі (FF),
в) повільно спливаючі (SF).
Якщо воблер при зупинці проводки опускається на дно, то він відноситься до потопаючого типу. Це можуть бути:
а) потопаючий (S),
б) швидко потопаючий (FS),
в) повільно потопаючий (SS).
Між плаваючими і потопаючими існують воблери, які зависають у товщі води. Їх називають суспендер. Суспендери мають нейтральну плавучість (SP) або бувають дуже повільно потопаючі (SSS).

Горизонт роботи або заглиблення воблера
Наступний параметр – це заглиблення воблера. Показує максимальну глибину занурення воблера при проводці.
– суперповерхневий (SSR) – до 0,5 м
– поверхневий (SR) – до 1 м.
– середнього занурення (MR) – до 1,5 м.
– глибинний (DR) – до 2 м
– середньоглибинний (MDR) – до 2,5 м
– суперглубінний (SDR) – понад 3 м
Тобто заглиблення показує, що ловля на воблер з маркуванням, наприклад, MDR у водоймі з глибиною менше 2,5 метрів – неможлива.
Воблери: класифікація за формою
За формою корпусу воблери поділяються на наступні види: мінноу, шед, фет, кренк, раттлин, поппер, джерк-бейт та інші.
Воблери Minnow (мінноу)
Найпоширеніший тип воблера. За формою довгий і тонкий, через що має другу назву – паличка (stick). Воблери мінноу за формою нагадують уклейку або малька плотви. При проводці показують хорошу керованість і різну неяскраву гру. Весь потенціал воблерів Minnow розкривається при твічінговій проводці.

Воблери Shad (шед)
Воблери Shad володіють плоским і високим тілом, за виглядом нагадують рибу сімейства оселедцевих. Шеди мають свою яскраво виражену гру при рівномірній проводці, але гарні і для твічінга. Глибинні шеди (дайвери) мають практично вертикальну траєкторію занурення і миттєво виходять на робочу глибину проводки. Воблер shad рекомендується для використання у глибоких частинах водойми. Але моделі з великою широкою лопатою досить упористі і створюють велике навантаження на вудлище.


Воблери Fat (фет)
Фет має каплеподібну форму відгодованої рибки, тіло фета коротше ніж у воблерів minnow і товстіше ніж у шеда. Через свою форму, фети створюють сильний опір і підводним галасом привертають хижака. Воблери Fat використовують з рівномірною проводкою і проводкою Stop & Go, з ривковою і твічінгововою проводкою такий воблер не працює.


Воблери Crank (кренк)
Кренки – високі, сплюснуті з боків, формою нагадують щось середнє між шедом і фетом. Заглиблення воблера Crank зазвичай невелике, але він буває незамінний в водоймах з сильною течією.


Воблери Rattlin (раттлин)
Раттлин – це потопаючі безлопатеві воблери з ромбоподібним тілом. Колечко для кріплення ліски або шнура розташоване зверху, а всередині раттлина знаходяться гримлячі кульки. Гра цього воблера має велику частоту і невелику амплітуду. Вони працюють з рівномірною і Stop & Go проводками, гарні для далекого закидання.


Воблери Poppers (поппери)
Найпопулярніший тип поверхневих воблерів. Поппери – безлопатеві, вони мають поглиблення в передній частині, яке видає хлюпаючы звуки. Поппер має безліч модифікацій: плаваючі, потопаючі похилі і горизонтальні. Ловля на воблери такого типу дуже зручна на мілководді і в захаращених водоймах. Проводка Поппера полягає в коротких підтяжках і ривках кінцем вудилища.

Воблери Jerk Bait (джеркбейти)
Джеркбейти – це безлопатеві воблери великого розміру, призначені для лову на середній глибині. Основним видом проводки джеркбейтів є чергування ривків і пауз. Стрибкоподібний рух цього воблера привертає увагу хижаків, які піднімаються до нього навіть з великої глибини. Джеркбейти часто використовують у троллінгу.


Воблери Jointed (складові воблери, “составники”)
Воблери-составники – це воблери, що складаються з двох і більше частин, з’єднані шарніром. Такі воблери можуть мати різну форму, плавучість і заглиблення. На рівномірній проводці воблери-составники відрізняються своєю грою, що нагадує рух живої риби. Воблери-составники, частини яких виготовлені з м’яких матеріалів називають Swim Bait (Свімбейти), а воблери, що імітують жаб, рачків, комах, гризунів тощо називають – Cicada (цикади). Загальним недоліком складових воблерів є їх погані польотні якості. Ловля на воблери-составники з берега вимагає гарного балансування снасті та майстерності спінінгіста.

 

1 thought on “Воблери: класифікація та види

Залишити відповідь